slider_1
slider_2
slider_4
slider_4
slider_5

CHIYODA – papiery dekoracyjne

itchplchiyoda

CHIYODA to japońska firma – producent papierów dekoracyjnych – posiadająca jeden ze swoich oddziałów CHIYODA EUROPA NV w Belgii (Genk).

Zadrukowany papier dekoracyjny stosuje się do uszlachetniania powierzchni zewnętrznych w meblach mieszkaniowych, kuchennych oraz do laminowania skrzydeł drzwiowych, podłóg i paneli ściennych.

Zakład w Genk posiada doskonale wyposażony park maszynowy aby osiągać wysokie rezultaty w drukowaniu papierów. Zaangażowanie, kreatywność i ciągły rozwój pracowników są wspierane przez wysoką technologię.

Chiyoda tworzy dekory, które wiernie odzwierciedlają naturalne drewno i mogą być uszlachetnione powierzchnią nadającą efekt trójwymiarowości. Oryginały są cyfrowo fotografowane. Następnie używając najnowocześniejszej technologii istnieje możliwość odseparowania, zmiany kolorów i zrobienia retuszu. Na tym etapie rysunek może być zatwierdzony przez klienta zanim cylinder drukujący zostanie wygrawerowany. Po akceptacji dane cyfrowe są transmitowane do elektronicznej maszyny grawerującej, aby finalnie zadrukować cylinder  i rozpocząć regularną produkcję. Wszystkie te czynności odbywają się w jednej fabryce co pozwala Klientom zaoszczędzić czas i pieniądze. Designerzy Chiyoda nieustannie opracowują nowe trendy i odpowiadają na pytania co jest aktualne w obecnym sezonie.

Wszystkie dekory mogą być dostępne jako papier melaminowy oraz folia.

Obecnie możemy zaobserwować rosnąca tendencje do częstej zmiany mebli  oraz elementów wystroju wnętrz , a więc zastosowanie papierów dekoracyjnych pozwala na ochronę surowca naturalnego jakim jest drewno. Ochrona środowiska jest dla Chiyoda bardzo istotnym czynnikiem. Firma wprowadziła przyjazne dla środowiska procesy produkcyjne a nowoczesna oczyszczalnią ścieków pozwala zutylizować wszystkie szkodliwe i toksyczne substancje.

Celem firmy jest wytwarzanie wyrobów wysokiej i stabilnej jakości spełniającej oczekiwania Klientów. Od kwietnia 2001 posiada Certyfikat ISO 14001. Ponadto może pochwalić się Certyfikatem FSC® świadczącym o odpowiedzialnym zarządzaniu gospodarką leśną.

Nowe możliwości produkcyjne HDP – HIGH DEFINITION PRINT

HDP to innowacyjna technika drukowania folii, która sprawia, że zadrukowana powierzchnia jest bardziej wyrazista i bardziej odporna na działanie chemiczne między innymi kawy, herbaty, czerwonego wina, musztardy, oleju parafinowego oraz wody.

Cechy charakterystyczne technologii HDP:

  • bardziej wyrazisty efekt zadruku,
  • dekory wyglądają jak naturalne drewno,
  • zwiększona odporność powierzchni na substancje chemiczne,
  • dostępność w standardowych gramaturach papieru 60 i 80 g,
  • może być stosowany z każdym rodzajem wykończenia powierzchni, tj. wysoki połysk, Reality Line, super mat.

Karty techniczne

C DecoFoil HD

C DecoFoil Classic

CHIYODA – Certyfikat FSC

Partner-BIS sp. z o.o.
Droszków ul. Dębowa 26
66-003 Zabór
tel.: +48 68 32 75 250
fax: +48 68 32 75 037
e-mail: partner@partner-bis.pl

Elka Systemy Informatyczne
Projektowanie i pozycjonowanie stron www